07.05.2020 набувають чинності Європейські стандарти оцінки бізнесу (EBVS)

– Українське Товариство Оцінювачів

TEGoVA попередньо запускає Європейські стандарти оцінки бізнесу (EBVS), які набувають чинності негайно, з 7 травня 2020 року.

Кшиштоф Гржесік, Голова TEGoVA, сказав, що «Європа досягла переломної точки, яку тільки прискорила нинішня криза – ЄС зараз є домінуючим скульптором нашого регуляторного середовища, і оцінювачі вже не можуть обмежувати свій кругозір національною політикою та регуляторними нормами». Це – перші, справді європейські стандарти оцінки бізнесу, що підготовлені висококваліфікованими фахівцями та нарешті надають оцінювачам бізнесу загальний європейський підхід, закріплений у правовому порядку ЄС».

Даніела Ілич, Голова комітету Європейських стандартів оцінювання бізнесу та член Правління TEGoVA, сказала, що «EBVS буде впроваджувати послідовність у найважливіших питаннях оцінки бізнесу в усьому Союзі та серед кандидатів до ЭС та сусідів. Процедури Інституту стандартів сприяють чітко підготовленим, однозначним звітам про оцінку, які відповідають регламенту ЄС та стандартам бухгалтерського обліку, допомагаючи бізнесу отримати найбільшу користь від вільного переміщення людей, товарів, послуг та капіталу на внутрішньому ринку ЄС.

Стандарти набувають чинності негайно, але, враховуючи нинішні обмеження руху, офіційна подія відбудеться в п’ятницю, 30 жовтня, у Брюсселі.

Як структуровані EBVS?

Існує чотири стандарти:

EBVS 1 – Ринкова вартість та Види вартості, відмінні від ринкової; аналіз ННЕВ у зв’язку із Сценарієм Ліквідації та Сценарієм Діючого Підприємства (Going Concern), припущення та спеціальні припущення при досягненні судження про вартість.

EBVS 2 – процес оцінки, завдання на оцінку із відповідними коментарями.

EBVS 3 – оціночні підходи та методи, що представляють визнану практику оцінки бізнесу.

EBVS 4 – звіти про оцінку, загальні вимоги до звітів та їх зміст звіту.

… і три Керівництва, що випливають із Стандартів та надають більш детальну інформацію та пояснення щодо основних питань та оціночних технік:

EBVGN 1 – Премії за контроль, знижки за відсутність контролю, знижки за низьку ліквідність.

EBVGN 2 – ставки дисконтування для DCF.

EBVGN 3 – Оцінка нематеріальних активів.

Чи має EBVS особливе значення для REV?

Саме так, тому що їх високий рівень знань в оцінці комерційної власності – ключового компоненту багатьох бізнесів – дає їм надійне підґрунтя для високої якості оцінки бізнесу та робить відносно простішими для них поширення своїх знань та практики на оцінку бізнесу та дає їм перевагу як оцінювачам саме бізнесу.

Детальніше – за посиланням:

https://tegova.org/data/bin/a5eb153bd35c79_TEGOVA_EVSB_2020_Without_Cover.pdf

або завантажити стандарти тут

Подати заявку на участь

КОНТАКТИ
Україна, 01133 м. Київ, вул. Ген. Алмазова, 18/7, оф. 209
Тел: +38 044 501 27 76
assetuto@i.kiev.ua asset@i.kiev.ua